Zrozumienie Oscylator stochastyczny i rozbieżności

Istnieje wiele wskaźników technicznych przedsiębiorcy używają, a wśród najczęściej jest Oscylator stochastyczny. Istnieje wiele metod handlowych z udziałem tej indictor, w tym z wykorzystaniem go do wykrycia rozbieżności. Plamienie rozbieżność może ostrzegać wam potencjalnego odwrócenia trendu i podkreślić podstawową siłę lub słabość, która nie może być łatwo widoczne na wykresie cenowym. Najpierw rzućmy okiem na to, co Oscylator stochastyczny jest i jak to się składa, dzięki czemu podczas handlu z nim dowiesz się, co to mówi. Wtedy będziemy zagłębiać się rozbieżności i jak go używać. Będę również dotknąć na dwóch innych strategii popularne handlowych stochastyczny, z wykupienia / wyprzedaży a cross-over.

Stochastic Oscillator

Dość łyk, ale idea jest bardzo prosta. Wskaźnik porusza się między 0 a 100 i odzwierciedla http://www.opcjeonline.com/topoption/ gdzie cena danego składnika aktywów jest w stosunku do danej ramy czasowej. Jeśli wskaźnik znajduje się blisko 0, cena jest bardzo blisko niskiego ramie czasowej patrzysz. Jeśli wskaźnik znajduje się blisko 100, cena jest bardzo blisko wysoką ekspertem cenę czasu patrzysz.

Ten wskaźnik jest bardzo konfigurowalny, ponieważ ma trzy główne zmienne trzeba wybrać, jak również dodatkowe opcje w zależności od platformy wykresów użyć.

Rysunek 1. Oscylator stochastyczny – MetaTrader 4

grafika powyżej pokazuje, czego można oczekiwać (lub coś podobnego) podczas dodawania Oscylator stochastyczny na wykresie. % K jest liczbą okresów chcesz używać w obliczeniach. W przypadku korzystania z wykresu 1 minuty do handlu, można ustawić to do 5 lub 7, a zatem wskaźnik będzie opierać się na przestrzeni ostatnich 5 lub 7 minut, odpowiednio. Powyżej został ustawiony na 5.

„Spowolnienie“ pozwala wygładzić wahania% K. Ustaw go na 1 i linia K% na wskaźniku będzie skakać tam iz powrotem bardzo szybko. Ustaw go na 3 i będzie kręcić się w wolniejszym tempie. Które wybrać zależy od sposobu aktywnym przedsiębiorcą jesteś. Nad nią została ustawiona na 3.

% D jest średnią ruchomą z% K. To po raz kolejny wygładza linię K% nieznacznie. % D jest zazwyczaj pokazano linią przerywaną, który śledzi wiersz K% w stosunku do wskaźnika. Na rysunku powyżej 3 został http://www.opcjeonline.com/opteck/ wybrany do tej zmiennej. Dlatego% D będzie średnia ruchoma 3 Okres% K.

Cena Pole pozwala na wybór którego ceny będą wykorzystywane przy obliczaniu stochastycznego. W powyższym przykładzie high / low została wybrana, aby uchwycić wszystkie dane na temat cen w barze. Alternatywnie, można zdecydować się na stosowanie kursu zamknięcia.

Ostatnią opcją jest, aby wybrać jaki rodzaj średniej ruchomej (MA) będziesz używać. Za pomocą prostego średnia ruchoma jest najbardziej popularna metoda, ale można też wybrać między wykładniczej, wygładzone lub ważonych średnich ruchomych. Poszczególne średnie odpowiedzi na swój własny sposób, aby ruchy cenowej, a więc pewna wiedza o średnich ruchomych pomoże w określeniu, które w użyciu. Trzymaj się z prostego MA jeśli nie jesteś pewien, który w użyciu.

Rysunek 2 przedstawia stochastycznych EUR / USD na podstawie wybranych kryteriów powyżej.

Rysunek 2. EUR / USD z stochastycznych

Źródło: Oanda – MetaTrader

Rozbieżność

Teraz, gdy stochastyczny jest skonfigurowana, można zacząć szukać rozbieżności. Rozbieżność występuje wtedy, gdy wskaźnik nie porusza się w jednej linii z ceną. Na przykład, cena sprawia, że ​​nowy rekord, ale stochastyczny nie osiągnie nowy rekord. Albo, cena czyni nową niskie, ale stochastyczny nie dokona nowego minimum. Była to sprawa niedźwiedzi rozbieżności, ponieważ sygnalizuje potencjalne słabości, a drugi to przypadek zwyżkowy rozbieżności, ponieważ wskazuje potencjalną siłę.

W przypadku wystąpienia rozbieżności, należy go umieścić na straży potencjalną zmianę kierunku cen. Chociaż rozbieżność nie jest wskaźnikiem rozrządu; Może to zająć trochę czasu na odwrócenie wystąpić następujące rozbieżności. Dlatego nie należy handlować tylko na rozbieżność.

Jeśli masz niedźwiedzi rozbieżności, czekać na niższe ceny zerwać przed pójściem krótkie / puts kupuje. Rysunek 3 przedstawia cenę czyni rzuci? okiem na tej stronie nowe szczyty, ale nie jest stochastyczny-a niedźwiedzi dywergencja wskazuje na odwrócenie może być wkrótce, i to robi.

Rysunek 3. www.opcjeonline.com Niedźwiedzia Rozbieżność Przykład

Źródło: Oanda – MetaTrader

Jeśli masz uparty rozbieżności, czekać na cenę złamać wyższa przed zakupem / połączeń kupuje. Na rysunku 4 poniżej ceny kontynuuje zrobić niższe minima, ale stochastyczny nie. Jest uparty rozbieżności ze wskazaniem odwrócenie wyższa może być przewidziane, a EUR / USD nie odbić.

Rysunek 4. Byczy Rozbieżność Przykład

Źródło: Oanda – MetaTrader

Stochastic wykupienia / wyprzedania

Rozbieżność jest nie wskaźnik rozrządu, ale ta strategia jest. Dlatego też ta strategia może być stosowany w połączeniu z rozbieżności lub na sobie.

Kolejna wspólna strategia dla stochastycznych jest szukać wykupienia lub wyprzedania warunkach. Powyżej 80 jest uważany wykupienia, natomiast poniżej 20 jest wyprzedany.

Sprzedam (przychodzące), gdy cena spadnie poniżej 20, a następnie wznosi powrotem abo